Poslední lednový víkend putovaly děti z karlovarského oddílu Třináct pramenů do Českých Budějovic. Setkání pathfinderů – RAMPOUCH pořádala oblast Jižní kříž.

Víkendové aktivity byly spojeny s texty 11. – 15. kapitoly Lukášova evangelia.

V sobotním kázání se Roman Buchtel, vedoucí Českého sdružení Klubu Pathfinder zamýšlel nad moudrostí. Zapůsobil na emoce dětí – měly možnost si „přivonět“ ke žluté tekutině asociující  podobenství o marnotratném synu

Při odpoledních aktivitách v parku byly děti rozděleny do skupinek. Na stanovištích plnily úkoly směřované na dobré skutky. Jedním z nich bylo rozveselit smutnou holčičku na houpačce. Čekala jsem, že se jí malí kluci naší skupinky ve složení mamka sardel, Vojta, Ondra a Matyáš pokusí rozesmát. Namísto toho zazněla otázka: „A můžeme tě pohoupat?“ Děti nás učí vidět svět jinýma očima. Často je jejich způsob řešení situace o mnoho rychlejší! Dalšími úkoly bylo rozdělat a udržet oheň, najít vhodné místo kam přenést zraněného kamaráda, pomoci slepému přejít na dané místo, ulovit zvíře lukem a šípem, přenést náklad slalomem, svázat oblečení a vytvořit tak co nejdelší pruh.

 

 

 

 

 

 

Večer tyto aktivity děti samy zhodnotily, závěrečnou myšlenkou je zakončil Teoš:

Nikdo z nás se nemůže chlubit dobrými skutky,

protože dobré skutky jsou darem od Hospodina.

My jsme totiž Jeho dílo a byli jsme stvořeni k tomu,

abychom konali dobré skutky, které nám Pán Bůh připravil.

Pro děti byla poté do detailu (včetně interaktivních tlačítek) připravená vědomostní soutěž Riskuj ve znalosti zadaného textu. Jejich píle byla odměněna cenami v podobě knih. Večer pokračoval další hrou, hledáním lístečků s písmeny, sestavením věty a navíc si každý mohl vyrobit placku na lisu. 

 

 

Pozdní večer  na bruslích zakončil den.  Manželé Adameovi pojali sportovní aktivitu se vší vážností. Role si rozdělili rozumně a jak správně předpokládáte… Danka učila děti krasobruslit, Petr se ujal role rozhodčího.

Nedělní dopoledne strávily děti v Hopsáriu – dětském parku na velkém dopravním hřišti, skluzavkách, trampolínách a dalších atrakcích. Cesta zpět z Hopsária byla opět veselá, jak jinak než opět v přítomnosti Matyáška a Ondráška s jejich nekonečnými dotazy na téma: kolik dostanu žetonů za dvacetikorunu, kolik dostanu žetonů za milion, kolik dostanu žetonů za stokorunu, …….:) 

Fotky z akce zde

Děkujeme za pozvání, skvělou organizaci akce a to nejdůležitější, víkend plný pohody, smíchu a radosti!

Martina