Od pátečního večera 14. 12. 2018 do neděle 16.12.2018 proběhlo v Chaloupkách pod Blaníkem v rámci českého sdružení Výroční setkání Klubu Pathfinder.

Hlavní náplní setkání bylo zhodnocení proběhlých akcí, sdílení zkušeností a plánování akcí budoucích.

 

Během pátečního večera byly na programu porady jednotlivých oblastí. O činnosti organizace České rady dětí a mládeže  pohovořil předseda ČRDM pan Aleš Sedláček Snaží se o ovlivňení společenského i legislativního prostředí v ČR ve prospěch organizací pracujících s dětmi.

Vedoucí jednotlivých oddílů prezentovali krátkými videi svou celoroční práci s dětmi. Byly diskutovány a definovány cíle společných akcí, byly podány návrhy k organizaci akcí plánovaných v příštím roce. Proběhla diskuze k tématu kam směřovat KP.
Prezentace Vzdělávacího kurzu MasterGuide Katky Hellebrandové nás seznámila s tím, jak je tento program organizován u nás i v zahraničí. Z kurzů vychází budoucí instruktoři rádcovských a vůdcovských kurzů, autoři či koordinátoři projektů vybaveni nejen vědomostmi ale také prakticky získanými dovednostmi.
Po společné večeři byly diskutovány jednotlivé podněty, předneseny potřeby oddílů.
Opět skvěle připravená Pája Kafková, vedoucí pražského oddílu Elijáš okomentovala fotografie z cesty do Izraele, kam vyjela v rámci výměnného pobytu organizovaným ČRDM a ktérého se účastnila jako zástupce za Klub Pathfinder. Více v následujícím odkazu: Čeští mladí vedoucí v Izraeli
O překvapení se tradičně postaral Růža, místopředseda KP a vedoucí ČS KP. Praktické dárky – záchranné kladivo s řezákem bezpečnostního pásu do auta a švédskou utěrku:) využijí na akcích KP jistě všichni obdarovaní. Nadchlo nás vzájemné sdílení zážitků a zkušeností z akcí oblastních oddílů.

Odznakem Březového lístku byli oceněni oblastní a oddíloví vedoucí: Pupík, Miky, Michal, Honza, Kuba, Pája, za jejich aktivní práci a ochotu věnovat svůj čas druhým.

Poslední den setkání po ranním zamyšlení vystoupali někteří z vedoucích na skalnatý vrch Blaník. Dle jejich výrazu tváře po návratu z výstupu se suchý dub nezazelenal a ani nevyjela vojska blanických rytířů. Ti, kteří dali přednost místnosti vyhřáté kachlovými kamny si zahráli deskovky nově uvedené na trh. Pak přišlo už jen přátelské podání ruky či obětí na rozloučenou.
Děkuji organizátorům za důkladnou přípravu a vedení akce!
Těším se na to vše, co na nás čeká v příštím roce 2019. Vedoucím přeji moudrost, dostatek inspirace, dobrou spolupráci s rodiči a hlavně radost, ve všem, co s dětmi podnikneme!

Martina

Odkazy na fotografie a videa: Výroční setkání KP a Výroční setkání KP 2