Rádi bychom Vás pozvali na promítání filmu o počátcích adventismu s názvem „Řekni to světu“. Produkce proběhne 20. ledna 2018 od 14:00 v malém sále sborového domu, který se nachází v prvním patře budovy. Pozvánka je ke stažení zde:

Řekni to světu

„Řekni to světu“ není jen filmem historickým a informativním, ale věrohodně ukazuje reálné zápasy víry, když se adventističtí průkopníci vzpamatovávali z rozpadu jejich největších nadějí. Zatímco se mnoho milleritů zřeklo své víry, malá hrstka mužů a žen odložila své zklamání stranou a nechala se vést Bohem. Film skvěle zachycuje ducha doby a průkopnickou atmosféru. Přestože měli tvůrci těžký úkol vtěsnat dlouhé časové období do 180 minut, podařilo se jim být historicky věrohodnými a nedělat příliš zmatené zkratky. Film je natočen tak, aby zaujal všechny věkové kategorie. Pokud by se někomu stopáž zdála být příliš dlouhá, může si film rozdělit na šest menších epizod, které jsou vkusně během příběhu naznačeny.

Snímek vyrobila Církev adventistů sedmého dne v Austrálii. Natáčelo se 42 dnů v létě i v zimě, bylo potřeba 95 herců a přes 200 dalších lidí ze štábu. Natočilo se více než 200 scén 170stránkového scénáře.

Film „Řekni to světu“ se snaží ukázat, že sdělení „Ježíš přijde brzy“, které tehdy zklamalo tisíce, dnes dává milionům věřících naději.