“Festival

UNITED2014_zalozkaVe čtvrtek  21.srpna začíná ve Vsetíně křesťanský multižánrový festival UNITED.  Jeho program tvoří společné ranní a večerní duchovní setkání, koncerty, tématické workshopy, divadelní představení, promítání filmů a sportovní aktivity.

Podtitulem letošního ročníku je heslo „ZNAMENÍ“, jak uvádějí organizátoři na internetových stránkách akce: „Letošní festival UNITED chce ukázat to, že Bůh je nejen mocný stvořitel našeho světa, ale je skutečný a živý. Bůh, který jedná. ZNAMENÍ Jeho moci a Jeho působení nacházíme nejen ve světě a v přírodě kolem nás, ale především v našich životech, v našich příbězích a v našich srdcích.“ Nad heslem „ZNAMENÍ“ se budou ve svých promluvách zamýšlet hlavní řečníci festivalu, kterými jsou Stanislav Bubik (AC), Kateřina Lachmanová (ŘKC), Václav Vondrášek (CASD) a Jiří Unger (CB).

Seznam seminářů, témata, anotace a představení jednotlivých řečníků jsou uvedeny na webových stránkách festivalu (http://festivalunited.cz/fields/seminare/).

Letošními hlavními zahraničními hosty jsou kapely Four Kornerz, GŁYK P.I.K. Trio, zpěvák Paul Colman a skupina October Light. Z českých a slovenských skupin vystoupí formace BCC Worship, Deep Inside, Donebevolající, Ezyway, Forgiven, Fusion, Pavel Helan, Jedním srdcem, Kalwich, Marián Lipovský, noXcuse, Praise and Bluesship, Purify My Eyes, Runaway My Son, Shirim Ashirim a The Neons.

Akci pořádá Občanské sdružení DEN – Vsetín ve spolupráci s festivalem CampFest a se vsetínskými církvemi a sbory.

Podrobné informace naleznete na  www.festivalunited.cz a na profilu sociální sítě Facebook, www.facebook.com/festivalunited.