Aktuality

Ohlédnutí za létem na Ohři

Sjezd Ohře začínáme v Tršnicích u Chebu se dvěma plně naloženými rafty. Plán je doplout do Lokte a odtud pokračovat busem do Varů. Ale voda je voda, plyne si jak chce. My se jí nemohli nabažit, a tak měníme k radosti celé posádky (nebo alespoň většiny – co těm ostatním také zbývalo, když z vody se tak špatně prchá) během cesty naše plány. O tom až později. Po vyplutí se kocháme bohatým výskytem Motýlice lesklé na březích porostlých ostřicí. Provází nás pronikavě sladká vůně netýkavky. Řeka je prorostlá silně ohroženým Rdestem prorostlým. Krása!

Jednomu ze starších členů posádky se zastesklo po dětských radovánkách a nafukuje dětský kruh do něhož se následně bez sebemenších problémů nasouká, hupsne do vody a „pomáhá“ v rychlejším plutí raftu. Naštěstí je voda dosti studená a přibližně po hodině opět naskakuje do člunu a raft se zase sune znatelně o pár coulů rychleji vpřed. Na prvním tábořišti v Kynšperku se snažíme uvařit bramboračku. Mužská část posádky občas cosi žbrble o tom že to bude trvat dlouho, no naštěstí se ženám točícím se kolem ohně již od doby kamenné podaří do hodiny ucpat papulky dobrou bramboračkou. Další den dojíždíme do Šabiny, kde nikdo neodolá smažáku a limonádě servírované sličnou Zuzankou. Přijít nyní s nápadem zkusit bobříka hladu, byli bychom určitě sraženi pádly k zemi. Od pradávna se Sokolováci snaží trumfnout Varáky a naopak. Sice jsme včas prokoukli jejich lest „narvat se jídlem až k prasknutí“ ale palačinkám s nutelou naší Hedušky se nedalo odolat!!! Heduš je anděl!
Fotografie z akce naleznete

zde
Více >

Nové číslo sborového čtvrtletníku Za sborem

Nové číslo časopisu si můžete stáhnout zde: Za sborem 1Q 2018

Re-form-ace: Stačí milost? (3/8)

Re-form-ace: Stačí evangelium (2/8)

Re-form-ace: Stačí Bible? (1/8)

Alianční týden modliteb „Za děti“ v Karlových Varech

p1020376Od neděle 8. ledna do neděle 15. ledna se uskuteční každoroční Alianční týden modliteb. Letošní téma jsou děti. Rozpis setkání je ke stažení zde: atm-2017. Sbírka ATM 2017 bude věnována na potřeby Sítě křesťanských učitelů – fond vzdělávání křesťanských učitelů k získání aprobací pro Etickou výchovu na školách.

„Nikdy v minulosti nebylo na světě tolik dětí, jako dnes. Děti tvoří asi 1/3 obyvatel Země (asi 2,5 mld. ze 7,5 mld.). Děti jsou budoucností tohoto světa. Nesmírně proto záleží Více >

Proč nezkusit cestu víry?

proc-nezkusit-viruOd soboty 29.10. se koná v karlovarském sboru církve adventistů (Plzeňská 49) série šesti duchovních večerů pro širokou veřejnost s pastorem Pavlem Šimkem pod názvem Proč nezkusit cestu víry?

První setkání nazvané „Nemohu nevěřit“ s podtitulem „Co bylo dříve, myšlenka nebo hmota?“ se uskutečnilo v sobotu 29.10. od 17 hodin. Hostem večera byl přední evropský vědec v oboru molekulární chemie a genetiky Prof. RNDr. Vladimír Král, DrSc., člen sboru církve adventistů v Praze na Vinohradech.

Druhé setkání s názvem „Dobro silnější než zlo“ aneb „Kdyby byl Bůh, nikdy by nedopustil“ se uskuteční opět v sobotu 5.11. v 17:00. Více >

Novoroční verš  2016

Ohlédnutí – Health Expo

health expo obrVe čtvrtek 24. září 2015 proběhla výstava zdraví – Health Expo – v hypermarketu Globus Jenišov za účasti cca 150 registovaných zájemců, kteří absolvovali různá zdravotní měření, masáže ap. u osmi stánků (podle programu NEW START) a řada dalších procházejících občanů si odnesla různé zdravotní tiskoviny, včetně brožury Zdraví a pohoda (50 ks), časopisu Za obzorem (50 ks) a další. Více >

Čtvrtletník Za sborem

Za sborem 3Q2015