Aktuality

Každodenní zamyšlení

Novoroční nabídka občanského sdružení Prameny zdraví

Novoroční výprodej několika knižních titulů zde: https://www.magazinzdravi.cz/knihy

Chcete-li dostávat letošní ranní zamyšlení –  jitřenku Vírou k Pánu se dívej každý den e-mailovou poštou, stačí se přihlásit k odběru zde: https://www.magazinzdravi.cz/jitrenka/2019-01-01.

Prameny zdraví jsou občanským sdružením, které bylo založeno v roce 1991. Posláním OS Prameny zdraví je sdílet se s poznáním v oblasti zdravé výživy, prevence, přírodní léčby a zdravého životního stylu, předávat zkušenosti a pomáhat k ozdravění jednotlivců i mezilidských vztahů. – To nejlepší, co jsme přijali, předáváme dál.

30. výročí otevření modlitebny

Fotografie z modlitebny Církve českobratrské evangelické

 

V sobotu 20. 10. 2018 oslavil karlovarský sbor Církve adventistů s.d. 30. výročí otevření nové modlitebny.

Pozvaní hosté Jan Moravec, Rudolf Reitz, Pavel Zvolánek a členové karovarského sboru František Byrtus, Miroslav Filipec zavzpomínali na začátky stavby modlitebny, vybudované svépomocí. Po skončení zákazu církve, od roku 1956 do roku 1989 se členové sboru scházeli v modlitebně Církve českobratrské evangelické na Třídě jednotných odborů 33 (dnes Zahradní ulice). Tam se konaly bohoslužby až do roku 1989, kdy byla otevřena vlastní modlitebna na Plzeňské ul.č.49.

Více >

Nové číslo sborového čtvrtletníku Za sborem

Nové číslo časopisu si můžete stáhnout zde: Za sborem 1Q 2018

Re-form-ace: Stačí milost? (3/8)

Re-form-ace: Stačí evangelium (2/8)

Re-form-ace: Stačí Bible? (1/8)

Alianční týden modliteb „Za děti“ v Karlových Varech

p1020376Od neděle 8. ledna do neděle 15. ledna se uskuteční každoroční Alianční týden modliteb. Letošní téma jsou děti. Rozpis setkání je ke stažení zde: atm-2017. Sbírka ATM 2017 bude věnována na potřeby Sítě křesťanských učitelů – fond vzdělávání křesťanských učitelů k získání aprobací pro Etickou výchovu na školách.

„Nikdy v minulosti nebylo na světě tolik dětí, jako dnes. Děti tvoří asi 1/3 obyvatel Země (asi 2,5 mld. ze 7,5 mld.). Děti jsou budoucností tohoto světa. Nesmírně proto záleží Více >

Proč nezkusit cestu víry?

proc-nezkusit-viruOd soboty 29.10. se koná v karlovarském sboru církve adventistů (Plzeňská 49) série šesti duchovních večerů pro širokou veřejnost s pastorem Pavlem Šimkem pod názvem Proč nezkusit cestu víry?

První setkání nazvané „Nemohu nevěřit“ s podtitulem „Co bylo dříve, myšlenka nebo hmota?“ se uskutečnilo v sobotu 29.10. od 17 hodin. Hostem večera byl přední evropský vědec v oboru molekulární chemie a genetiky Prof. RNDr. Vladimír Král, DrSc., člen sboru církve adventistů v Praze na Vinohradech.

Druhé setkání s názvem „Dobro silnější než zlo“ aneb „Kdyby byl Bůh, nikdy by nedopustil“ se uskuteční opět v sobotu 5.11. v 17:00. Více >

Novoroční verš  2016

Ohlédnutí – Health Expo

health expo obrVe čtvrtek 24. září 2015 proběhla výstava zdraví – Health Expo – v hypermarketu Globus Jenišov za účasti cca 150 registovaných zájemců, kteří absolvovali různá zdravotní měření, masáže ap. u osmi stánků (podle programu NEW START) a řada dalších procházejících občanů si odnesla různé zdravotní tiskoviny, včetně brožury Zdraví a pohoda (50 ks), časopisu Za obzorem (50 ks) a další. Více >